сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Украдена бистата на Кузман Јосифовски-Питу од училиштето во Кисела Вода

Украдена бистата на Кузман Јосифовски-Питу од училиштето во Кисела Вода

За време на првомајските празници извршена е кражба во основното училиште „Кузман Јосифовски – Питу“ лоцирано во Кисела Вода.

Од полицијата информираат дека вчер абило пријавено дека од дворот на Основното училиште непознат сторител извршил кражба на бистата на Кузман Јосифовски-Питу, висока околу 80 сантиметри.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус