среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Украден сеф со пари од обложувалница на Бит Пазар

Украден сеф со пари од обложувалница на Бит Пазар

Рано утринава, околу четири часот по полноќ во скопската полиција била пријавена тешка кражба на подрачјето на Бит Пазар.

Според пријавата, насилно било влезено во спортска обложувалница и бил одземен сеф со пари.

Рано утринава, околу четири часот по полноќ во скопската полиција била пријавена тешка кражба на подрачјето на Бит Пазар.

Според пријавата, насилно било влезено во спортска обложувалница и бил одземен сеф со пари.

Коронавирус