среда, 3. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Хроника

Украден „Ровер“ од паркинг во Кисела Вода

Украден „Ровер“ од паркинг во Кисела Вода

Вчера во 9 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.Г. (59) од Скопје пријавил дека во периодот од 3 август до вчера од паркинг на улицата „Ѓорѓи Димитров“ непознат сторител го одзел неговото патничко возило „Ровер 620“ со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и возилото и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус