четврток, 5. август 2021. Вести денес: 158
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Хроника

Украден автомобил пред очите на сопственикот во Скопје

Украден автомобил пред очите на сопственикот во Скопје

Вчера во полициската станица, З.М.(32) од Скопје пријавил дека околу 14 часот на паркинг на кејот на Вардар непознат сторител го одзел неговото возило „Фолксваген пасат”, користејќи го оригиналниот клуч.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и возилото.

Коронавирус