четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Угостителски објект во Трубарево работел по дозволеното време, приведена сопственичката

Угостителски објект во Трубарево работел по дозволеното време, приведена сопственичката

Во Полициската станица Гази Баба синоќа во 22 часот било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево работи после 21 часот. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека објектот работи и во него има гости.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека во полициска станица бил извршен разговор со сопственичката С.С.(46) од Скопје и по целосно документирање на случајот, во координација со Државниот пазарен инспекторат против неа ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Коронавирус