сабота, 19. јануари 2019. Вести денес: 20
home Хроника

Удрил жена со мотор, па избегал: Скопјанка тешко повредена заврши во болница

Удрил жена со мотор, па избегал: Скопјанка тешко повредена заврши во болница

На 15.05.2018 година во 13:26 часот од Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ е пријавено дека кај нив била донесена В.К.(63) од село Кучевиште, скопско.

Таа била со нанесена тешка телесна повреда од сообраќајна незгода на Бит Пазар.

Во сообраќајката била удрена од мотор управуван од непознато лице, кое го напуштило местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.