среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Удрил во пешак и избегал, скопјанец тешко повреден

Удрил во пешак и избегал, скопјанец тешко повреден

На 19.05.2022 во 22.50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улица „Орце Николов“, патничко моторно возило удрило во С.С. (57) од Скопје и го напуштило местото, информира Министерството за внатрешни работи.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С., констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје.

Увид бил извршен.

Коронавирус