вторник, 11. август 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Удрил пешак, па избегал: Прилепчанка со тешки повреди пренесена во болница

Удрил пешак, па избегал: Прилепчанка со тешки повреди пренесена во болница

Вчера околу 17:30 часот на крстосница од ул.„Александар Македонски“ и ул.„Мирче Ацев“ во Прилеп, возило удрило во Л.Т.(74) од Прилеп, по што го возачот избегал.

Во незгодата, Л.Т. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градска болница Прилеп за укажување на помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Коронавирус