вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 61
home Хроника

Ученик истепан во средно школо во Скопје

Ученик истепан во средно школо во Скопје

Во 20.00 часот во Полициската станица Карпош, 18-годишниот М.В. пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот во средното училиште „Здравко Цветковски“ во Скопје бил физички нападнат од неговите соученици П.К., К.П. и Ф.И.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус