петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Убиство во Струга: Застрелано 23- годишно момче, едно лице во болница

Убиство во Струга: Застрелано 23- годишно момче, едно лице во болница

Дваесет и три годишно момче од струшкото село Поум денес доцна попладне починало од истрели од огнено оружје.

Според информациите од СВР Охрид, настанот се случил денес околу 18.40 часот, кога лицето У.В. (роден 1997) од с.Поум пукал кон З. Б. (1996) и В. Б. (1973) како и кон други лица, пренесува Алсат М.

23- ти годишниот З. Б. починал, а В. Б. е пренесен во општата болница во Струга.

Лицето кое што пукало У.В. како што изјавија од полицијата за Алсат, сам се пријавил во Полициската станица -Струга.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус