вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 186
home Хроника

УБИСТВО ВО СТРУГА: Маж си ја прободе жената со нож

УБИСТВО ВО СТРУГА: Маж си ја прободе жената со нож

Во 19:15 часот пријавено е дека во Струга, на улица „Ристо Крле“ при расправија со својот сопруг, С.Р. (1987г.) од убод од нож е повредена и им подлегнала на повредите, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Смртта ја констатирала екипа на итната медицинска помош. Во инцидентот повреден е Ј.Р. (1982г.). Тој е пренесен во Општата болница во Струга.

Истражните органи работат на расветлување на случајот.

Коронавирус