сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 57
home Хроника

Убиство во Драчево

Убиство во Драчево

Грозоморно убиство се случи попладнево во Скопје, во населбата Драчево, јавува Пресс24.

Според неофицијални податоци на Пресс24, внук попладнево ја заклал својата баба во Драчево.

Засега не се знаат мотивите за убиството, ниту идентитетот на убиецот и жртвата.

Случајот нема потврда од МВР.

Коронавирус