сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Убиство во Бутел 2

Убиство во Бутел 2

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство.

Се работи за местото веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици на терен, јавува репортерот на ТВ21

„Пред 10-тина минути имаме пријава за слушнати истрели во Чаир. На терен се екипи“, велат од МВР за ТВ21.

Неофицијално починато е едно лице, К.И.

Коронавирус