среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Уапсено момче од Неготино, што најде полицијата кај него?

Уапсено момче од Неготино, што најде полицијата кај него?

На 22.09.2019 во 02:00 часот во угостителски објект во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Д.Ѓ.(25) од Неготино поради тоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус