сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 98
home Хроника

Уапсено момче: Барал пари од девојка и се заканувал дека ќе објави нејзини компромитирачки фотографии

Уапсено момче: Барал пари од девојка и се заканувал дека ќе објави нејзини компромитирачки фотографии

Во Полициската станица Тетово, 20-годишна девојка од тетовско село вчера пријавила дека Д.С.(22) од село Камењане, тетовско, ја уценувал односно и побарал пари, а доколку одбие ќе објавел нејзини фотографии и снимки со компромитирачка содржина, информираат од МВР.

По преземени мерки, Д.С. е лишен од слобода.

По целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус