среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Хроника

Уапсено лице од Неготино, во автомобилот имал марихуана

Уапсено лице од Неготино, во автомобилот имал марихуана

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Ј.(26) од Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори’’.

На 05.09.2018 во Велес полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.