вторник, 2. август 2022. Вести денес: 21
Во живо

Говор на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод Денот на Републиката

АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Хроника

Уапсено лице на територијата на Центар

Уапсено лице на територијата на Центар

Денеска (25.06.2022) во 01.05 часот пред угостителски објект на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.С.(38) од Скопје, затоа што кај него е пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус