недела, 31. јули 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Уапсено лице на охридскиот аеродром

Уапсено лице на охридскиот аеродром

На 18.01.2020 во 19:17 часот на Граничен премин Mеѓународен аеродром „Св.Апостол Павле“ во Охрид  бил лишен од слобода К.С.(35) од с.Србјани, кичевско.

Тој се наоѓал во евиденција на стоп листа со мерка „апси“, по наредба на Основен суд Кичево.

Лицето е спроведено до КПУ„Затвор Битола“ за издржување на казна затвор.

Коронавирус