понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 78
home Хроника

Уапсено лице барано со централна потерница

Уапсено лице барано со централна потерница

На 24.06.2022 во 12.30 часот на ул.„Борче Јованоски“ во Гостивар полициски службеници од Полициска станица Гостивар го лишиле од слобода Ј.Е.(30) од Гостивар.

За него била распишана централна потерница, по претходно издадена наредба од Казнено-поправната установа Затвор Куманово, со која се барал за доиздржување на казна затвор. Лицето е спроведено во КПУ Затвор Куманово за доиздржување на казната.

Коронавирус