вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Уапсено 24 годишно момче на Табановце

Уапсено 24 годишно момче на Табановце

Утринава во 02.15 часот по полноќ на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, поради сомение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, бил приведен А.Х.(24) од Република Албанија, информираат од МВР:

Тој на увид  приложил патна исправа на име К.А.(20) од Република Албанија. Во 03.45 часот лицето било предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус