петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Во време на полициски час со марихуана: Уапсени тројца скопјани

Во време на полициски час со марихуана: Уапсени тројца скопјани

Три лица се уапсени вчера вечерта на улицата  ул.„Тодор Александров“  во Скопје.

Од МВР информираат дека во 21.40 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода М.Т.(23), М.Б.(21) и С.Ѓ.(27) сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус