среда, 5. август 2020. Вести денес: 118
home Хроника

Уапсени тројца Шпанци – Не поседувале документи за идентификација

Уапсени тројца Шпанци – Не поседувале документи за идентификација

Ноќеска во 01,00 часот по полноќ на автопатот Табановце-Скопје, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ј.И.А.Г.(39), А.П.М.(36) и Л.А.Р.Л.(25), сите од Шпанија бидејќи не поседувале соодветни документи за идентификација.

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус