понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 97
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Уапсени три лица во Скопје, нападнале човек за да украдат злато

Уапсени три лица во Скопје, нападнале човек за да украдат злато

На 13.11.2019 околу 23:15 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода О.Б.(23) од Палиград – Зелениково и двајца малолетници.

Тие се уапсени поради тоа што претходно, на ул.„Симеон Кавракиров“ физички го нападнале С.С. и му одзеле златен накит.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Парламентарни избори 2020