вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 9
home Хроника

Уапсени тинејџери кои претепале и ограбиле момче

Уапсени тинејџери кои претепале и ограбиле момче

Полициски службеници на СВР Тетово 15 минути по полноќ ги лишиле од слобода Ј.Г.(19) и 17-годишник од Тетово.

Лицата претходниот ден околу 23.00 часот на ул.„Иво Лола Рибар“ физички го нападнале Р.С.(18) од Тетово и му одзеле мобилен телефон.

Двајцата биле задржани во Полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021