среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 74
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Уапсени тетовци кои украле златен накит од куќа

Уапсени тетовци кои украле златен накит од куќа

Тетовската полиција вчера уапсила две лица поради сторена тешка кражба.

-Лишени од слобода се Ш.И.(26) и Б.Ќ.(26) двајцата од Тетово, поради сторена тешка кражба на златен накит, извршена на 18-ти овој месец во куќа во Тетово. При тоа, кај Б.Ќ. пронајдени и одземени се златен накит и нож, информираат од МВР.

Дел од одземениот накит во кражбата е вратен на сопственикот на куќата.