среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Уапсени пет лица барани со потерница

Уапсени пет лица барани со потерница

На 14.11.2020 полициски службеници од ЕВР ОКР Чаир при СВР Скопје приведоа пет лица барани со потерница: Џ.М. (25), А.И. (18), М.Ш. (26), Е.И. (18) и С.Р. (20), кои биле предмет на потрага како сторители на кривични дела по чл. 236 и 140 од Кривичниот законик на РСМ, информира МВР.

Приведените се спроведени до надлежните органи кои трагаа по нив.

Коронавирус