среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Уапсени млади скопјани, кај нив пронајдена дрога – познати нивните идентитети

Уапсени млади скопјани, кај нив пронајдена дрога – познати нивните идентитети

На 06.08.2020 во 00:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Партеније Зографски“, го лишиле од слобода В.С.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 05.08.2020 во 22:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“, го лишиле од слобода А.Ќ.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.