вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсени еден Косовец и Албанец- украле автомобил во Скопје

Уапсени еден Косовец и Албанец- украле автомобил во Скопје

На 28.08.2020 во 02,00 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба биле лишени од слобода Б.Х.(33) од Р.Косово и К.П.(31) од Р.Албанија кои биле со патничко моторно возило „рено“ без регистарски ознаки, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “одземање на моторно возило“.

Тие биле задржани во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

ЕУРО 2020

Македонија