вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Уапсени две лица од Скопје – еве што им пронашла полицијата

Уапсени две лица од Скопје – еве што им пронашла полицијата

На 15.01.2022 во 01.30 часот на подрачјето на Гази Баба полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода М.Д.(28) и С.Ч.З.(37), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена бела тврда материја.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус