четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 101
home Хроника

Уапсени двајца Кубанци во обид незаконски да ја преминат границата со Грција

Уапсени двајца Кубанци во обид незаконски да ја преминат границата со Грција

Две лица од Куба се уапсени откако синоќа се обиделе незаконски да ја преминат границата помеѓу Грција и Македонија.

Од МВР денеска информираа дека синоќа во 20.00 часот кај железничка станица „Кременица’’, биле лишени од слобода М.З.С(31) и О.Г.Р.П.(28), двајцата од Куба, кои се обиделе незаконски да ја преминат граничната линија помеѓу Грција и Северна Македонија.

Лицата биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Локални избори 2021