понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 124
home Хроника

Уапсени двајца косовари во Тетово поради нелегален престој до државата

Уапсени двајца косовари во Тетово поради нелегален престој до државата

На 25.09.2020 во 22.45 часот во угостителски објект на ул.„Борис Кидрич” во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Р.Р.(25) и Ќ.М.(27), двете од Косово, поради нерегулиран престој во Република Македонија.

Тие биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Коронавирус