сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 105
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Уапсени двајца бугарски државјани

Уапсени двајца бугарски државјани

Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје на бул.„Партизански одреди“ биле лишени од слобода М.Д.(48) и В.З.(31) и двајцата од Република Бугарија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,кражба’’.

Министерството за внатрешни работи информира дека по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020