сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Уапсени 16 танчерки: Две од Македонија, 13 од Албанија и една од Косово

Уапсени 16 танчерки: Две од Македонија, 13 од Албанија и една од Косово

Вчера во времето од 23.00 до 02.30 часот од страна на полициски службеници од СВР Тетово извршена е акциска контрола во Угостителски објект „Кораби“ во село Горно Седларце.

Објектот е во сопственост на Л.Б.(48) од Тетово, при што затекнати биле 16 женски лица од кои 13 државјанки на Р. Албанија, една од Косово и две од Р. Македонија.

Истите се приведени за понатамошна постапка.

Коронавирус