четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Хроника

Уапсена жена од тетовско Копанчин Дол, со остар предмет го нападнала својот сопруг

Уапсена жена од тетовско Копанчин Дол, со остар предмет го нападнала својот сопруг

На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против неа ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус