недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 75
home Хроника

Уапсена стумичанка на скопскиот аеродром

Уапсена стумичанка на скопскиот аеродром

Вчера околу 12.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола,48- годишната М.Ј од Струмица го омаловажувала полицискиот службеник и агресивно се однесувала.

Според пријавеното, М.Ј. е приведена, а по целосно расчитување на случајот, против неа ќе биде поднесена оодветна пријава.

Коронавирус