четврток, 4. март 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Уапсенa гостиварка, со чекан го нападнала поранешниот сопруг

Уапсенa гостиварка, со чекан го нападнала поранешниот сопруг

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи во Гостивар вчера попладне ја лишиле од слобода 31-годишната гостиварка Б.И.

Таа, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, претходно физички го нападнала нејзиниот поранешен сопруг Б.А.У.(33).

Според пријавеното, во нападот таа користела и тврд предмет (чекан).

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Коронавирус