недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 72
home Хроника

Уапсена 22-годишна скопјанка поради марихуана

Уапсена 22-годишна скопјанка поради марихуана

На 14.06.2020 во 00Ч45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“, ја лишиле од слобода С.Л.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.