петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Уапсен жител на Македонски Брод, бил затекнат при извршување кражба

Уапсен жител на Македонски Брод, бил затекнат при извршување кражба

На 23.07.2021 во 14.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод го лишиле од слобода Г.Б.(51) од Македонски Брод затоа што бил затекнат при извршување кражба.

Украденото било пронајдено и одземено, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус