среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 101
home Хроника

Уапсен возачот кој со автомобил прегaзи 4 годишно дете и избега

Уапсен возачот кој со автомобил прегaзи 4 годишно дете и избега

На 29.04.2020 година во 15.00 часот во Полициска станица Струмица е лишен од слобода Т.М. (34) од село Баница, информиа МВР.

Лицето е осомничено дека го управувало патничкото возило „форд ескорт“, со скопски регистарски ознаки, кое на 28.04.2020 година на ул.„Никола Тесла“ во Струмица удрило во четиригодишен пешак, кој се здоби со тешки телесни повреди.

Локални избори 2021