недела, 26. март 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен велешанец, обљубил сограѓанка

Уапсен велешанец, обљубил сограѓанка

На 19.09.2020 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода М.С.(55) од Велес, поради сомнение дека извршил обљуба врз 64-годишна жителка на Велес, која околу 11.00 часот го пријавила случајот во Полициска станица Велес, соопштуваат од полицијата.

М.С. е задржан за понатамошна постапка, а за настанот е запознаен Јавен обвинител.

Увид извршила екипа од СВР Велес и се преземаат мерки за расчитување на случајот.

loading...