четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 89
home Хроника

Уапсен тетовец за издржување казна затвор

Уапсен тетовец за издржување казна затвор

На 17.05.2022 во 11.40 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле И.М.(57) од Тетово за издржување на затворска казна.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Коронавирус