четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 131
home Хроника

Уапсен тетовец: Со дрвени предмети ја тепал 17 години помладата невенчана сопруга

Уапсен тетовец: Со дрвени предмети ја тепал 17 години помладата невенчана сопруга

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер го лишиле од слобода 37-годишниот Ш.Ш. од тетовски Порој, кој претходно во 19 часот физички ја нападнал неговата 20-годишна невенчана сопруга, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Во нападот, според пријавеното, Ш.Ш. употребил и дрвени предмети.

По документирање на случајот на Ш.Ш. ќе му биде изготвен поднесок.

Коронавирус