среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Уапсен тетовец осуден за производство и продажба над дрога

Уапсен тетовец осуден за производство и продажба над дрога

Во текот на вчерашниот ден околу 20 часот во тетовското  село Шипковица приведен е Х.Р (45 ) од истото село осуден на затворска казна од 2 години и 2 месеци за ,,Неовластено прозводство и пуштање во промет на наркотични дроги психоптропни супстанци и прекурсори“, информираат од МВР.

По приведувањето и кусото задржување по Судска наредба предаден е во КПУ Тетово за издржување на затворската казна.

 

Коронавирус