четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 108
home Хроника

Уапсен тетовец осомничен за обид за убиство

Уапсен тетовец осомничен за обид за убиство

На 22.07.2020 во 11.45 часот во тетовското село Лавце, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.Б.(31) од ова село.

Уапсен е поради сомнение дека на 01.07.2020 околу 18:00 часот на ул.„Љуботенска“ во Тетово извршил кривично дело „убиство во обид“, пукајќи со огнено оружје и ранувајќи го Ш.М.(40) од Тетово.

Коронавирус