среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен скопјанец поради разбојништво во обид

Уапсен скопјанец поради разбојништво во обид

Од МВР информираат дека на 04.09.2018 година во 00:05 часот, од страна на полициски службеници од слобода е лишен А.Ш.(30) од Скопје поради постоење основи на  сомнение  за сторено кривично дело „разбојништво“ во обид, казниво по член 237 во врска со член 19 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Од полицијата инфомираат лицето е предадено на СВР Штип.