четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 142
home Хроника

Уапсен скопјанец, полицијата пронашла бела прашкаста материја

Уапсен скопјанец, полицијата пронашла бела прашкаста материја

На 23.11.2020 во 21.00 часот, од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар бил приведен В.Н.(31) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја, информира МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус