среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 90
home Хроника

Уапсен скопјанец, нападнал полицајци кај Транспортен центар

Уапсен скопјанец, нападнал полицајци кај Транспортен центар

Во Полициска станица Аеродром рано утринава е приведен Б.А. (34) од Скопје , бидејќи околу 03.00 часот на ул.„Никола Карев“, кај Транспортен центар во Скопје, физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејства, информира МВР.

По документирање на случајот, против него ќе следува соодветен поднесок.

Коронавирус