среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 177
home Хроника

Уапсен скопјанец, кај него била пронајдена марихуана.

Уапсен скопјанец, кај него била пронајдена марихуана.

Полицијата лиши од слобода лице на 24-годишна возраст од Скопје, бидејќи при претрес кај него била пронајдена марихуана.

Еве што пишува во билтенот на МВР:

На 20.09.2019 во 13:50 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Јане Сандански“ во Скопје од слобода го лишиле С.Д.(24) од Скопје поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021