понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Уапсен Скопјанец кај кого било пронајдено ладно оружје, нож

Уапсен Скопјанец кај кого било пронајдено ладно оружје, нож

На 13.03.2020 во 22.00 часот на ул.„Иван Аговски“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.О.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден нож.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021