сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен скопјанец баран со потерница

Уапсен скопјанец баран со потерница

На 21.06.2021 во 23.55 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела вода, Отсек за потраги, на ул.„Стари Новакиња“ во нас.Драчево, по добиена судска наредба, го лишиле од слобода М.Н.(31) од Скопје.

За него била распишана Централна потерница за издржување на казна затвор од една година и шест месеци, во врска со чл.236 од Кривичен законик, информира МВР.

М.Н. е предаден во Полициска станица Драчево за понатамошна постапка

Qatar 2022